رد کردن لینک ها

7 مرحله ریزش مو

طاسی مردانه اغلب با مقیاس Norwood ، محبوب ترین سیستم طبقه بندی برای ریزش مو در مردان اندازه گیری می شود. وقتی مردان شروع به از دست دادن موهای خود می کنند ، معمولاً در طی سالهای متمادی شاهد الگویی هستند. مقیاس نوروود پیشرفت ریزش مو را در مقیاس 1 تا 7 ارزیابی می کند.

هنگامی که مرحله طبقه بندی مشخص شد ، یک پزشک بهتر می تواند گزینه درمانی مناسب را انتخاب کند و اثربخشی آن را اندازه گیری کند. مقیاس نوروود مبنایی را برای شروع درمان و نحوه مشاهده نتایج ایجاد می کند.

مقیاس نوروود: 7 مرحله ریزش مو

مرحله 1هیچ نشانه ای از عقب رفتن خط مو یا لکه های طاس در مرحله 1 وجود ندارد. این مرحله اغلب مرحله کنترل نامیده می شود.

مرحله 2کمی فرو رفتن خط مو می تواند در اطراف شقیقه ها دیده شود. علائم اولیه ریزش مو در این مرحله آشکار می شود.

مرحله 3اولین علائم ریزش موی قابل توجه یا طاسی بالینی در این مرحله دیده می شود. خط مو بیشتر به شکل U ، M یا V عقب می رود. در این مرحله ، تاج نیز شروع به نازک شدن می کند. در برخی موارد ، ممکن است تاج جای خود را به یک نقطه طاس در پوست سر داده باشد.

مرحله 4ریزش مو با کم مویی که در راس وجود دارد ، با شدت بیشتری پیشرفت می کند. نواری از مو اکنون دو ناحیه ریزش مو را از هم جدا کرده و به موهای طرف سر متصل می شود.

مرحله 5خط موی عقب و لکه طاس تاج به طور قابل توجهی بزرگ می شود. در مقایسه با نوار مو در مرحله 4 ، موهای بین دو منطقه طاسی بسیار نازک تر است.

مرحله 6نواحی طاس در قسمت جلو و تاج به هم متصل می شوند و هیچ نواری از مو به آنها متصل نمی شود. در این مرحله ، فرد بیشتر کچل است ، اگرچه ممکن است موهایی در کنار سر هنوز وجود داشته باشد.

مرحله 7ریزش مو در مرحله 7 شدیدترین حالت است. در این مرحله ، فقط یک باند نازک از مو دو طرف سر را محاصره می کند. هر مویی که باقی مانده باشد ممکن است کمیاب یا بسیار ریز باشد.

تشخیص ریزش مو

ریزش مو معمولاً توسط متخصص ریزش مو یا متخصص پوست تشخیص داده می شود. مو برای تعیین میزان ریزش از نزدیک بررسی می شود. یک پزشک سعی خواهد کرد سایر دلایل احتمالی ریزش مو مانند داروها ، رژیم غذایی و محصولات مراقبت از مو را یررسی کند.

به محض تشخیص طاسی مردانه ، یک پزشک گزینه های درمانی موجود شما را انتخاب می کند. ریزش مو به روش های مختلفی قابل درمان است.

داروهای ریزش مو

داروهایی مانند ماینوکسیدیل ، که به آن Rogaine نیز می گویند ، می توانند مستقیماً روی پوست سر استفاده شوند. فیناستراید یک داروی خوراکی است که برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه مورد تایید FDA است. فیناستراید که با نام Propecia نیز شناخته می شود ، از تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون (DHT) ، هورمون مسئول ریزش مو در مردان جلوگیری می کند. Rogaine و Propecia اغلب با عوارض جانبی همراه است .

کاشت مو 

در کاشت مو از سلولهای موی منطقه دیگری از سر برای رشد مجدد مو استفاده می شود. هنگامی که فولیکول های مو جمع شدند ، به قسمت های طاس مانند خط مو یا تاج پیوند می شوند. کاشت مو اگر کاندیدای خوبی باشید می تواند یک راه حل موثر برای طاسی مردانه باشد. کاشت مو یک عمل جراحی است و اغلب در محل دهنده پوست سر شما جای زخم ایجاد می کند.

میکروپیگمنتیشن پوست سر

میکروپیگمنتیشن پوست سر گزینه محبوب و کم تهاجمی برای ریزش مو است. این شامل قرار دادن رنگدانه در پوست سر برای از نو ساختن ظاهر مو است. میکروپیگمنتیشن پوست سر ، یک خط موی رو به عقب و هرگونه لکه طاس را می پوشاند تا ظاهر یک مدل موی کوتاه را ایجاد کند. همچنین می تواند برای پوشاندن جای زخم هایی که ممکن است پس از انجام عمل کاشت مو باقی مانده باشد ، مورد استفاده قرار گیرد .

از آنجا که ریزش مو عمدتا ژنتیکی است ، جلوگیری از آن به طور کامل اغلب آسان نیست. با مقیاس Norwood ، متخصصان ریزش مو می توانند مراحل ریزش مو را بهتر شناسایی کنند تا بهترین گزینه درمانی را پیشنهاد دهند.

در میکروپیگمنتیشن پوست سر ، مقیاس نوروود در هزینه برآورد شده برای درمان شما نقش دارد. برای دریافت قیمت خود ، با ما تماس بگیرید !

به گفتگو بپیوندید

2 × 2 =

بازگشت به بالای صفحه
تماس سریع