رد کردن لینک ها

چگونه میتوان درخشش پوست سر را کم کرد ؟

هر فردی که از کم پشتی یا طاسی سر خود رنج میبرد از درخشش سر خود ناراحت است، برای افرادی که از میکروپیگمنتیشن پوست سر استفاده کرده اند ، در برخی از موارد درخشش ها روی سر غیرمعمول نیست. افرادی که به طور طبیعی کچل هستند ، سرشان کاملاً تراشیده شده است یا به تازگی از میکروپیگمنتیشن پوست سر استفاده کرده اند ، گزینه هایی برای کمک به کاهش درخشش از سر طاس دارند. شستشوی منظم و استفاده از برخی محصولات مات کننده فقط دو روش برای کمک به مدیریت درخشش است.

چه عواملی باعث براق شدن در سر می شود؟

بدن شما از طریق غدد سباسه به طور طبیعی سبوم یا روغن، روی پوست سر شما تولید می کند. غدد چربی اغلب در کنار فولیکول های مو ایجاد می شوند. با این حال ، در کسانی که ریزش مو دارند ، فقط از بین رفتن فولیکول های مو به معنای از بین رفتن غدد چربی نیست. میزان تولید این غدد روغن به فیزیولوژی فرد بستگی دارد.  هدف از سبوم کمک به مهر و موم شدن رطوبت در پوست است. با این حال ، این امر همچنین باعث درخشش بر روی سر فرد میشود. متأسفانه ، هیچ راهی مشخصی برای خلاص شدن از تولید طبیعی روغن وجود ندارد.

غدد چربی مسئول تولید 90٪  چربی های سطح پوست هستند . چربی های تشکیل دهنده سبوم شامل تری گلیسیرید و اسیدهای چرب ، اسکوالن ، استرهای مومی و کلسترول هستند. سبوم بیش از حد در بسیاری از افراد با شوره و آکنه همراه است. در افرادی که کچل هستند ، هیچ مویی برای جذب سبوم وجود ندارد که منجر به چربی اضافی پوست سر می شود.

چگونه می توان از درخشش سر طاس خلاص شد

پوست سر خود را بشویید

برخی از افراد که کچل هستند اشتباه می کنند و احساس می کنند نیازی به شستن پوست سر ندارند. آنها ممکن است احساس کنند ، از آنجا که دیگر مو وجود ندارد ، غیر ضروری است. اما این نمی تواند دور از حقیقت باشد. پوست سر کچل نیز به یک شستشوی خوب نیاز دارد. شامپو یا پاک کننده ها می توانند به کاهش چربی اضافی پوست سر کمک کنند ، اگرچه مهم است که از محصولات خشک کن بیش از حد استفاده نکنید. یک محصول اشتباه می تواند باعث تحریک پوست حتی تولید بیشتر سبوم شود.

عرق اضافی را پاک کنید

اگر مرتباً به سالن بدنسازی میروید یا به طور مرتب ورزش می كنید ، ممكن است متوجه شوید كه سر طاس شما پس از یك جلسه بسیار براق است. عرق ، بیش از روغن اضافی ، می تواند نقش زیادی در چگونگی درخشش سر داشته باشد. یک حوله بیاورید یا یک دستمال در دست داشته باشید تا عرق اضافی را در سالن بدنسازی یا هر زمان دیگر از روز پاک کند. اگر به تازگی از میکروپیگمنتیشن پوست سر خود استفاده کرده اید ، اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام تمرینات ، دستورالعمل های مراقبت های ویژه را دنبال کنید .

به گفتگو بپیوندید

5 × 2 =

بازگشت به بالای صفحه
تماس سریع