مرکز میکرو اسکالپ ایرانیان

چرا باید پوست سر طاس را مرطوب کنید ؟

سر کچل یک سبک روزمره با نگهداری بسیار ساده و کم است. اما ، این بدان معنی نیست که موی سر طاس نیاز به نگهداری ندارد.

نظافت پوست سر طاس یا تراشیده شامل شستشوی منظم و مرطوب نمودن آن است. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که در هنگام انتخاب مرطوب کننده مناسب برای پوست سر طاس نقش مهمی را ایفا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب یک مرطوب کننده مناسب برای خود ، ادامه مطلب را بخوانید.

چرا باید پوست سر طاس را مرطوب کنید؟

تمیز نگه داشتن پوست سر فقط بخشی از مراقبت از سر شماست. اما ممکن است مرطوب سازی پوست سر برای سلامت پوست شما بسیار ضروری باشد. مرطوب سازی پوست سر طاس به مقابله با خشکی و پیری پوست کمک می کند. به این ترتیب پوست سر شما ظاهر سالم تری پیدا می کند.

اکثر متخصصان پوست موافقند که نگرانی اصلی در مورد کچلی پوست سر، خشکی و شوره سر است . خشکی اغلب می تواند در اثر آفتاب سوختگی پوست سر ایجاد شود. به همین دلیل محافظت از پوست سر در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید مهم است. همانطور که پوست پس از آفتاب سوختگی بهبود می یابد ، می تواند پوست کنده و تحریک شود.

شوره سر ، یا ریزش پوست که منجر به پوسته پوسته شدن پوست سر می شود ، می تواند به دلیل شرایط مختلفی ایجاد شود. این شرایط ممکن است شامل اگزما یا عفونت های قارچی باشد. عوامل دیگر مانند هورمون ها و تغییرات محیطی نیز می توانند در این امر نقش داشته باشند.

حتی اگر در حال حاضر خشکی یا شوره سر ندارید ، اکثر متخصصان موافق هستند که مرطوب سازی پوست سر برای حفظ سلامتی آن بسیار مهم است.

هنگام انتخاب مرطوب کننده برای پوست سر طاس چه نکاتی را باید در نظر گرفت

با پیشرفت های جدید در زمینه مراقبت از پوست ، بسیاری از مرطوب کننده ها و محصولات تقریباً برای هر نوع پوستی تکامل یافته اند. مرطوب کننده ها از نظر ترکیبات و کیفیت این مواد بسیار متفاوت خواهند بود. برخی از مرطوب کننده ها به صورت ژل ، روغن ، لوسیون یا کرم تهیه می شوند. اگر قبلاً مرطوب کننده های مختلفی را امتحان کرده اید ، ممکن است متوجه شوید که برخی از مواد می توانند پوست سر شما را تحریک کنند.

بهترین روش برای انتخاب مرطوب کننده برای پوست سر طاس ، در نظر گرفتن موارد زیر است:

مرطوب کننده مناسب پوست سر طاس

اولین و بهترین گزینه برای مرطوب سازی پوست سر طاس گزینه ای است که متناسب با نیازهای پوست سر شما مطابقت داشته باشد. بهترین مرطوب کننده به تغذیه پوست بدون خشک شدن آن نیز کمک خواهد کرد.

خروج از نسخه موبایل