رد کردن لینک ها

چرا باید پوست سر طاس را مرطوب کنید ؟

سر کچل یک سبک روزمره با نگهداری بسیار ساده و کم است. اما ، این بدان معنی نیست که موی سر طاس نیاز به نگهداری ندارد.

نظافت پوست سر طاس یا تراشیده شامل شستشوی منظم و مرطوب نمودن آن است. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که در هنگام انتخاب مرطوب کننده مناسب برای پوست سر طاس نقش مهمی را ایفا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب یک مرطوب کننده مناسب برای خود ، ادامه مطلب را بخوانید.

چرا باید پوست سر طاس را مرطوب کنید؟

تمیز نگه داشتن پوست سر فقط بخشی از مراقبت از سر شماست. اما ممکن است مرطوب سازی پوست سر برای سلامت پوست شما بسیار ضروری باشد. مرطوب سازی پوست سر طاس به مقابله با خشکی و پیری پوست کمک می کند. به این ترتیب پوست سر شما ظاهر سالم تری پیدا می کند.

اکثر متخصصان پوست موافقند که نگرانی اصلی در مورد کچلی پوست سر، خشکی و شوره سر است . خشکی اغلب می تواند در اثر آفتاب سوختگی پوست سر ایجاد شود. به همین دلیل محافظت از پوست سر در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید مهم است. همانطور که پوست پس از آفتاب سوختگی بهبود می یابد ، می تواند پوست کنده و تحریک شود.

شوره سر ، یا ریزش پوست که منجر به پوسته پوسته شدن پوست سر می شود ، می تواند به دلیل شرایط مختلفی ایجاد شود. این شرایط ممکن است شامل اگزما یا عفونت های قارچی باشد. عوامل دیگر مانند هورمون ها و تغییرات محیطی نیز می توانند در این امر نقش داشته باشند.

حتی اگر در حال حاضر خشکی یا شوره سر ندارید ، اکثر متخصصان موافق هستند که مرطوب سازی پوست سر برای حفظ سلامتی آن بسیار مهم است.

هنگام انتخاب مرطوب کننده برای پوست سر طاس چه نکاتی را باید در نظر گرفت

با پیشرفت های جدید در زمینه مراقبت از پوست ، بسیاری از مرطوب کننده ها و محصولات تقریباً برای هر نوع پوستی تکامل یافته اند. مرطوب کننده ها از نظر ترکیبات و کیفیت این مواد بسیار متفاوت خواهند بود. برخی از مرطوب کننده ها به صورت ژل ، روغن ، لوسیون یا کرم تهیه می شوند. اگر قبلاً مرطوب کننده های مختلفی را امتحان کرده اید ، ممکن است متوجه شوید که برخی از مواد می توانند پوست سر شما را تحریک کنند.

بهترین روش برای انتخاب مرطوب کننده برای پوست سر طاس ، در نظر گرفتن موارد زیر است:

  • مواد طبیعی را انتخاب کنید – رنگها و مواد معطر مصنوعی می توانند پوست سر را تحریک کرده و منجر به خشکی آن شوند. اسیدهایی مانند اسید گلیکولیک و اسید سالیسیلیک نیز می توانند پوست سر را خشک کرده و منجر به تحریک شوند. برخی از محصولات حاوی اسید لاکتیک یا اوره هستند که می توانند باعث خشکی بیشتر پوست شوند ، به ویژه در افرادی که پوست سر حساس دارند .
  • از موادی که به آنها حساسیت دارید خودداری کنید . اما اگر واکنش آلرژیک مانند بثورات شدید ناشی از برخی مواد را تجربه کرده اید ، هنگام جستجوی مرطوب کننده جدید حتما از مصرف آنها خودداری کنید.
  • بدانید چه تعداد از برنامه ها مورد نیاز است – بسته به نوع پوست و نوع محصولی که استفاده می کنید ، خوب است بدانید که چند وقت یکبار باید مرطوب کننده استفاده شود. بعضی از کرم های سنگین فقط باید یک بار در روز استفاده شوند در حالی که بعضی دیگر از کرم ها باید در طول روز استفاده شوند.
  • ظاهر مات یا براق را در نظر بگیرید – بسیاری از افراد براق و برخی از افراد مات را ترجیح می دهند. قبل از جستجوی مرطوب کننده ، مشخص کنید کدام یک را ترجیح می دهید. اگر ظاهری مات را ترجیح می دهید ، برخی از محصولات حاوی مواد خاصی برای از بین بردن درخشش هستند .

مرطوب کننده مناسب پوست سر طاس

اولین و بهترین گزینه برای مرطوب سازی پوست سر طاس گزینه ای است که متناسب با نیازهای پوست سر شما مطابقت داشته باشد. بهترین مرطوب کننده به تغذیه پوست بدون خشک شدن آن نیز کمک خواهد کرد.

به گفتگو بپیوندید

پنج + چهارده =

بازگشت به بالای صفحه
تماس سریع