رد کردن لینک ها

مطمئن شوید که تابستان امسال پوست سر خود را نمی سوزانید

مطمئن شوید که تابستان امسال پوست سر خود را نمی سوزانید

ما در ابتدای تابستان هستیم . شما ممکن است قصد داشته باشید وقت زیادی را در بیرون از خانه بگذرانید. اما در حالی که خورشید در درخشان ترین حالت خود است ، می توانید در معرض خطر آفتاب سوختگی پوست سر قرار بگیرید.
در حالی که برخی از افراد به یاد دارند که ضد آفتاب را روی بازوها و پشت خود قرار دهند ، بسیاری از افراد فراموش می کنند که پوست سر نیز در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید آسیب پذیر است. به همین دلیل ، محافظت از پوست سر در مقابل آفتاب سوختگی به همان اندازه مهم است. محافظت از پوست شما در برابر آفتاب سوختگی می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست کمک کند .
در ادامه بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد آفتاب سوختگی پوست سر و چگونگی پیشگیری از آنها داشته باشید.

آفتاب سوختگی پوست سر چه حسی دارد؟

بیشتر آفتاب سوختگی ها معمولاً سوختگی درجه یک یا درجه دو هستند. اگر آفتاب سوختگی روی پوست سر خود دارید ، ممکن است قرمزی ، سوزش و تورم را تجربه کنید. در موارد شدید ، بسته به میزان زمانی که در زیر آفتاب سپری کرده اید ، پوست سر می تواند تاول بزند. با این حال ، این علائم معمولاً خفیف است و طی 3 تا 5 روز از بین می رود.
در حالی که آفتاب سوختگی پوست شما در حال بهبود است ، ممکن است پوست شما در اثر ترمیم خود پوسته پوسته شود. پوسته پوسته شدن می تواند علائم شوره سر و ریزش مو را تشدید کند . اما این معمولاً موقتی است و باید تا یک هفته از پوست سر خود مراقبت کنید.

نحوه جلوگیری از آفتاب سوختگی پوست سر

ضد آفتاب SPF بالا

مرکز میکرو  اسکالپ ایرانیان یک ضد آفتاب با طیف گسترده و دارای SPF 30 یا بالاتر را توصیه می کند. ما همچنین ضدآفتابی را توصیه می کنیم که در برابر آب مقاوم باشد تا بتواند دوام بیشتری داشته باشد. با این وجود ایده خوبی است که به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید.

اگر ضد آفتاب شما این معیارها را داشته باشد ، در شکل بهتری برای محافظت از پوست خود در برابر اشعه های مضر UV قرار دارید.

ضد آفتاب ابزار شماره یک برای جلوگیری از آفتاب سوختگی پوست سر است ، بنابراین در استفاده از آن درنگ نکنید.


مطمئن شوید که تابستان امسال پوست سر خود را نمی سوزانید

کلاه بپوشی

اگر قرار گرفتن در معرض آفتاب چیزی است که باعث آفتاب سوختگی می شود ، پس پوشاندن پوست شما یکی از بهترین راه ها برای کاهش خطرات آفتاب سوختگی است. پوشیدن کلاه می تواند از پوست سر شما که در معرض اشعه UV است، کاملاً محافظت کند. برای محافظت بهتر در برابر اشعه ماوراء بنفش بهتر است از کلاه تیره استفاده کنید.

درمان آفتاب سوختگی پوست سر

مرطوب و خنک شوید

برای کمک به بهبودی ، در حالی که پوست مرطوب است از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید. مرطوب نگه داشتن پوست سر می تواند به جلوگیری از لایه برداری بیش از حد و پوسته پوسته شدن کمک کند. استفاده از یک محصول آرامش بخش مانند آلوئه ورا نیز می تواند باعث خنک شدن پوست و کاهش التهاب شود.

آبرسان

اگر مدتی در آفتاب بوده اید ، احتمالاً مقداری مایعات و الکترولیت ها را هنگام تعریق از دست داده اید. آفتاب سوختگی همچنین می تواند مایعات را به سطح پوست جلب کرده و باعث کم آبی بدن شود. تقویت مجدد الکترولیت ها و نوشیدن مقدار زیادی آب یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از دریافت  مواد مغذی مناسب برای بهبود پوست است.

از خشک کردن یا تحریک با شامپو خودداری کنید

بعد از آفتاب سوختگی پوست سر ، پوست شما به احتمال زیاد نسبت به محصولات مختلف حساس تر است. شامپوهایی که حاوی سولفات هستند می توانند پوست را خشک و تحریک کنند. بهتر است از شامپوی طبیعی و مرطوب کننده برای بهبودی پوست سر استفاده کنید. بعد از شامپو زدن ، آب گرم روی سوختگی می تواند باعث ناراحتی و تحریک شود. به جای آن از آب خنک استفاده کنید تا به کاهش درد و سوزش کمک کنید.

از میکروپیگمنتیشن پوست سر خود محافظت می کنید

اگر میکروپیگمنتیشن پوست سر را انجام داده اید ، سعی کنید از بهترین روش های مراقبت از پوست استفاده کنید تا درمان شما به بهترین نتیجه برسد. از آنجا که اشعه ماوراء بنفش می تواند جوهرها را سریعتر محو کند ، ضد آفتاب یکی از بهترین ابزارهای شما برای محافظت از درمان در حال محو شدن است.
در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد مراقبت از پوست سر خود ، به خصوص پس از یک جلسه درمانی ، با مرکز میکرو اسکالپ ایرانیان تماس بگیرید . و به یاد داشته باشید که تابستان امسال از ضد آفتاب استفاده کنید تا پوست سر خود را نسوزانید.

You may also like

به گفتگو بپیوندید

16 + 8 =

بازگشت به بالای صفحه
تماس سریع