مرکز میکرو اسکالپ ایرانیان

مراقبت های بعدی میکروپیگمنتیشن پوست سر

شما سرانجام به درمانی که منتظر آن بودید رسیدید. جلسه میکروپیگمنتیشن پوست سر (SMP) خود را به پایان رسانده اید و از نتایج آن تاکنون راضی هستید. اما ، در مورد مراقبت های بعدی میکروپیگمنتیشن پوست سر چطور؟

میکروپیگمنتیشن پوست سر شامل استفاده از میکرو سوزن های کوچک برای رسوب رنگدانه در لایه های کم عمق پوست سر است. در طی روند بهبودی ، لایه های جدید پوست از جایی که رنگدانه قرار داده شده است رشد می کنند. هنگامی که پوست سر کاملاً بهبود یافت ، میکروپیگمنتیشن پوست سر برای شما طبیعی و غیرقابل تشخیص است.

بعد از جلسه درمان ، مهم است که شما یک روال معمول برای میکروپیگمنتیشن پوست سر را برای مراقبت های بعدی دنبال کنید.

نکات مراقبت های بعدی در روزهای بعد از جلسه خود

به طور کلی ، شما می خواهید پوست سر خود را مانند یک زخم باز، پس از درمان SMP درمان کنید. یعنی از مرطوب شدن آن خودداری کنید و آن را تمیز نگه دارید. به مدت 28 روز پس از درمان نهایی ، از استخرهای کلردار ، سونا ، اتاق بخار یا تخت های برنزه استفاده نکنید. این نتیجه خوب و طولانی مدت را تضمین می کند .

روز 0 تا روز 5

در 5 روز اول پس از درمان ، باید از موارد زیر خودداری کنید:

در 5 روز اول ، اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی آب می نوشید و طبق دستورالعمل دارویی مصرف می کنید. می توانید پوست سر را در حین بهبودی کمی شستشو دهید و با یک پارچه مرطوب محل را آغشته کنید تا تمیز بماند. پوست سر را خیس نکنید. شما همچنین می توانید از کلاه استفاده کنید و به هر روشی که برای شما راحت باشد بخوابید.

روز 5 تا روز 10

برای روزهای 5 تا 10 ، سر شما باید بسیار بهتر به نظر برسد و به خوبی بهبود یابد. با این حال ، هنوز هم در حال بهبود است. شما می خواهید مطمئن شوید که هنوز با روال مراقبت های بعدی همگام هستید. برای 5 روز آینده ، هنوز باید از موارد زیر خودداری کنید:

کاری که می توانید انجام دهید این است که در صورت لزوم موهای خود را با دقت تراشید یا کوتاه کنید. همچنین برای تمیز کردن سر خود باید شستشو را با آب کم و صابون انجام دهید. استفاده از مرطوب کننده نیز به مرحله بهبود در این مدت کمک می کند. فقط مطمئن شوید که بدون عطر است. همچنین می توانید با ورزش های سبک تمرینات خود را از سر بگیرید.

روز 10 به بعد

بعد از 10 روز ، پوست سر شما باید آنقدر خوب شود که به روال عادی خود برگردد. ممکن است بعد از 10 روز برای جلسه درمان بعدی خود برنامه ریزی شده باشید. با این حال ، تاریخ درمان بعدی شما به نحوه بهبودی آن تاکنون بستگی دارد. قبل از جلسه پیگیری بعدی ، از شما خواسته می شود که سر خود را بشویید و موهای خود را کوتاه کنید .

در صورت داشتن هر گونه سوال در هنگام بهبودی ، می توانید با متخصص مرکز میکرو اسکالپ ایرانیان تماس بگیرید .

خروج از نسخه موبایل