رد کردن لینک ها

آیا شوره سر باعث ریزش مو می شود ؟

آیا شوره سر باعث ریزش مو می شود

شوره سر یک مشکل پوستی شایع است که می تواند برای همه ما اتفاق بیفتد. بسیاری از افراد حداقل یک بار در طول زندگی خود شوره سر را تجربه می کنند. خصوصاً در طول دهه 30 و 40 . با این حال ، بسیاری از افراد می توانند شوره سر مداوم را در هر سنی تجربه کنند که به طور غیرمستقیم منجر به ریزش مو شود. هرچه باشد ، ممکن است تعجب کنید که چگونه شوره سر می تواند باعث ریزش مو شود. ممکن است بعد از پایان روز ، متوجه ریزش شوید.

در ادامه بخوانید تا بدانید که برخورد با شوره سر و ریزش مو چیست.

چه عواملی باعث ایجاد شوره سر می شوند و آیا شوره سر باعث ریزش مو می شود ؟

شوره سر در درجه اول به عنوان پوسته پوسته شدن پوست سر مشاهده می شود. همچنین با خارش پوست و پوسته پوسته همراه است که بسته به عوامل دیگری مانند استرس و شرایط محیطی ممکن است شدیدتر باشد . با این حال ، از آنجا که شوره سر می تواند افراد مختلف را تحت تأثیر قرار دهد ، علت بروز و تشدید آن اغلب توسط فرآیندهای پوستی مختلف بدن شما صورت می گیرد.
یکی از دلایل اصلی شوره سر درماتیت سبورئیک است ، یک بیماری التهابی پوستی که لکه های پوستی تحریک شده ، خارش دار و روغنی را نشان می دهد. در حالی که این حالت می تواند در ابروها و موهای سینه شما نیز ایجاد شود ، درماتیت سبورئیک معمولاً در پوست سر ایجاد می شود.

علت دقیق درماتیت سبورئیک کاملاً مشخص نیست اگرچه مقدار روغن تولید شده در پوست سر شما می تواند نقش داشته باشد. نوع خاصی از قارچ های میکروسکوپی به نام Malassezia همچنین می تواند بر شدت شوره سر تأثیر بگذارد.

Malassezia fung قارچی مانند مخمر که جزئی از میکروبیوتای طبیعی پوست سر شماست، می تواند از پوست سر تغذیه کند و باعث افزایش تحریک یا رشد بیش از حد سلول های پوستی شود.

سایر علل احتمالی شوره سر عبارتند از:

• اگر به طور مرتب شیتشوی موها با شامپو صورت نگیرد.
• آب و هوای گرم و خشک
• واکنشهای آلرژیک یا حساسیت به شامپو یا محصولات مو
• پوست خشک
• پوست خراش برداشته
• سایر شرایط پوستی مانند پسوریازیس و اگزما

چگونه شوره سر باعث ریزش مو می شود؟

شوره سر به طور مستقیم باعث ریزش مو نمی شود. درعوض ، این خارش همراه با شوره است که می تواند ریزش مو ایجاد کند. اگر به طور مداوم پوست سر خود را خراشیده اید ، در نهایت به فولیکول های مو آسیب وارد میکنید . این در نهایت می تواند منجر به از بین رفتن فولیکول های مو و در نتیجه ریزش مو شود.

این نوع ریزش مو معمولاً موقتی است.  ریزش مو از شوره سر می تواند به علل دیگری مانند طاسی یا حساسیت پوستی بدتر شود . اگر دچار شوره سر هستید ، ممکن است موهای خود را با سرعت بیشتری در حال ریزش تجربه کنید. بنابراین ، حتی اگر شوره سر علت مستقیمی برای نازک شدن موها نیست ، اما باید از آن مراقبت کرد تا از ریزش مو و آسیب دیدگی پوست سر جلوگیری شود. خراشیدن پوست سر نیز می تواند خطر عفونت را افزایش دهد ، که می تواند مشکل به وجود آورد.

چگونه می توانید از شر شوره سر خلاص شوید و آیا شوره سر باعث ریزش مو می شود ؟

برخی موارد از شوره سر خفیف است و با یک شامپوی بدون نسخه قابل درمان است. اگر در حال تجربه شوره سر هستید ، بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید ، به خصوص اگر باعث ایجاد ریزش مو شود. آنها ممکن است بسته به علت ، برای شما یک شامپو قوی تر را تجویز کنند.

راه های دیگر برای جلوگیری از شوره سر عبارتند از:

• موهای خود را بیشتر اوقات با شامپو بشویید.
• خراش ندهید. سعی کنید با خراشیدن پوست سر خود را تحریک نکنید. این می تواند شوره را بدتر کند و خطر ریزش مو را افزایش می دهد.
• از محصولات مویی که ممکن است به آنها حساس باشید خودداری کنید. اگر بعد از استفاده از شامپو ، ژل یا پوماد خاص ، پوست سرتان تحریک شد ، بهتر است آن را رها کرده و استفاده از آن را متوقف کنید. این محصولات مو ممکن است پوست را تحریک کرده و شوره را بدتر کند.

اگر شوره سر را تجربه می کنید ، فقط بدانید شما تنها نیستید. شوره سر حدود 55٪ از جوانان و بزرگسالان در سراسر جهان را مبتلا می کند.

این که آیا موهای خود را از شوره سر ، طاسی مردانه یا دلایل دیگر از دست می دهید ، گزینه های بسیاری در اختیار دارید. اولویت شماره یک باید برای جلوگیری و درمان منشأ مشکل باشد. اگر شما در حال حاضر موهای خود را از دست داده اید ، می توانید برای پنهان کردن هرگونه علائم ریزش مو ، گزینه میکرو اسکالپ سر را داشته باشید .

در مرکز میکرو اسکالپ ایرانیان مبتوانید به صدها نفر که تحت عمل میکروپیگمنتیشن پوست سر قرار گرفته اند ، و مجدداً برای ایجاد موهای خود و ظاهر موهای ضخیم تر اقدام کرده اند بپیوندید. اگر پیوند مو دریافت کرده اید ، میکروپیگمنتیشن پوست سر نیز می تواند به پوشاندن هر نوع زخم مانده از این روش کمک کند. البته قبل از اینکه از اسکالپ سر پوست سر استفاده شود ، باید به شوره سر رسیدگی شود.
یک مشاوره انجام دهید تا ببینید که چگونه میکروپیگمنتیشن پوست سر ممکن است گزینه ای برای شما باشد.

You may also like

به گفتگو بپیوندید

شانزده − 14 =

بازگشت به بالای صفحه
تماس سریع