رد کردن لینک ها

درمان بیماری آلوپسی چیست

درمان بیماری آلوپسی چیست

آلوپسی یک واژه عمومی به معنی کاهش موی سر یا هر قسمتی از بدن به هر علتی است .

آلوپسی علل متفاوتی مانندهورمونی، خودایمنی، عوارض داروها، کمخونی و… دارد.

علت آلوپسی و انواع آن:

آلوپسی مسری نیست عوامل ژنتیکی در کنار عوامل محیطی نقش مهمی در بروز این بیماری بازی میکند.مسئله ای که اتفاق می افتد این است که سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو (ساختار هایی است که مشتمل بر ریشه مو می شود) حمله می کند و باعث ریزش مو می شود و استرس و اصظراب آنرا تشدید میکند.این بیماری برخلاف واقع اغلب در افراد سالم بروز می کند.

درمان بیماری آلوپسی چیست

۱- آلوپسی آره آتا :

شایع ترین نوع این بیماری ناشی از اختلالات خود ایمنی (سیستم دفاعی بدن) بوده و ریزش در آن بصورت سکه ای در اندازه‌های مختلف می‌باشد. درصد ریزش مودر ابتدا در یک عضو کمتر از ۹۹ % است.

این نوع خود به دو زیر شاخه از نظر شدت و خطر تقسیم می‌شود:

نوع اول : موها به صورت تكه‌تكه (منطقه‌اي)‌ و در نواحي محدود مي‌ريزد. در این نوع معمولا به درمان خوب پاسخ می‌دهد.نوع دوم : موهاي حاشيه سر (دور مو، پشت سر، پشت گوش)‌ ريخته مي‌شود در اين نوع پاسخ به درمان، خوب نيست و بیماری به داروها مقاومت نشان میدهد.

درمان بیماری آلوپسی چیست

 

2- آلوپسی يونيور ساليس:

نادرترین نوع این بیماری، آلوپسی یونیورسالیس می باشد که منجر به ریزش موی پوست سر و کل بدن می شود؛ تمامي موهاي بدن ريخته مي‌شود؛ به طوري كه حتي يك مو نيز در بدن باقي نمي‌ماند كه در درمان اين بيماري، مقاومت به درمان بالايي دارد.

درمان بیماری آلوپسی چیست

شما میتوانید برای بدست آوردن ظاهری زیباتر از میکروپیگمنتیشن پوست سر استفاده کنید و در مقاله میکرو اسکالپ سر و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید.  در مورد این روش بیشتر آشنا شوید.

درمان بیماری آلوپسی چیست


تذکر:در حال حاضر بیماری آلوپسی هیچگونه درمان قطعی نه تنها در ایران بلکه در هیچ کجای دنیا ندارد.

You may also like

به گفتگو بپیوندید

دو × پنج =

بازگشت به بالای صفحه
تماس سریع